Kontakt prasowy

Łukasz Witkowski

Primo Corporate Advisory Sp. z o.o. Sp. k.

+48 535 385 095 lukasz.witkowski@primoadvisory.pl www.primoadvisory.pl

Press pack
 • Coraz bliżej otwarcia Vector+ - na wieżowcu zawisła wiecha

  Vector+, pierwszy nowoczesny biurowiec w północno-zachodniej Woli, osiągnął najwyższy punkt konstrukcyjny. Z okazji uwieńczenia decydującej fazy budowy odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy. W pełni ukształtowana bryła Vector+ powstała w zaledwie 18 miesięcy, przy czym największym wyzwaniem były skomplikowane prace podziemne na małej działce. Tuż przy biurowcu powstała nowa stacja SKM Warszawa-Koło, która zapewni dogodny dojazd zarówno do północnej części miasta, jak i na dynamicznie rozwijającą się Wolę. Zlokalizowany przy skrzyżowaniu Al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Obozowej Vector+ powita pierwszych najemców już w I kwartale 2019 r.

  W budynku Vector + rozpoczęto montaż przeszklonej fasady, której łączna powierzchnia wyniesie 3064 mkw. Konstrukcja jednego piętra budynku wymagała użycia 72 ton stali zbrojeniowej i 614 metrów sześciennych betonu. Z kolei do budowy trzech kondygnacji podziemnych wymagających skomplikowanej ściany szczelinowej wykorzystano aż 820 ton stali i aż 6667 metrów sześciennych betonu. Parking podziemny pod biurowcem pomieści blisko 200 miejsc postojowych, znajdą się tam też stacje do ładowania aut elektrycznych.

   

  Biurowiec Vector+ zlokalizowany przy skrzyżowaniu al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Obozowej w Warszawie zaoferuje najemcom ponad 14 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowo-handlowej z certyfikatem BREEAM Very Good i liczne udogodnienia, m.in. szatnie z prysznicami dla rowerzystów czy szeroko rozbudowany system BMS pozwalający zarządzać wszystkimi instalacjami, co pozwoli m.in. kontrolować zużycie energii.

  Projekt Vector+ pochodzi z renomowanej pracowni architektonicznej JSK Architekci, która ma na swoim koncie już takie realizacje jak Stadion Narodowy w Warszawie czy Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Inwestorem projektu Vector+ jest Profbud, deweloper znany z realizacji obiektów mieszkaniowych, m.in. Osiedla Awangarda, Osiedla Stella w Warszawie oraz Osiedla Primo w Łodzi. Generalny wykonawca to firma MALBUD1, która w swoim portfolio ma m.in. realizację nowej siedziby NASK przy ul. Kolskiej.