• Vector+ świętuje stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

  W najbliższą niedzielę Polacy będą dumnie świętować jubileuszową, setną rocznicę odzyskania niepodległości. Firma Profbud dołączyła do celebracji tego wyjątkowego wydarzenia, prezentując na swojej inwestycji Vector+ narodowe barwy. Banner z polską flagą o wymiarach 40 na 18,5 metra będzie wisiał na budynku do końca listopada. Vector+ to pierwszy nowoczesny biurowiec w północno-zachodniej części Woli. Dzięki dogodnej lokalizacji przy skrzyżowaniu al. Prymasa Tysiąclecia z ul. Obozową, budynek jest znakomicie wyeksponowany, a codziennie mija go kilkadziesiąt tysięcy osób. Biurowiec powita pierwszych najemców już w I kwartale 2019 r.

  Wola została formalnie włączona w całości do terytorium Warszawy dopiero w 1916 r., a mimo to odegrała znaczącą rolę w rozwoju przemysłowym miasta jeszcze w XIX wieku, jak i w dwudziestoleciu międzywojennym. Dziś jest najprężniej rozwijającą się dzielnicą stolicy Polski – szacuje się, że podaż powierzchni biurowej na Woli zwiększy się dwukrotnie do 2020 r., przekraczając milion metrów kwadratowych. To równowartość 1352 bannerów odpowiadających wielkością temu, który właśnie zawisł na budowanym biurowcu Vector+.

  Okolicznościowe bannery bądź oświetlanie budynków to jeden z popularnych sposobów na włączenie się w miejską celebrację ważnych świąt bądź inicjatyw praktykowanych na całym świecie, poczynając od niebotyków Nowego Jorku, na drapaczach chmur dalekich metropolii azjatyckich kończąc. Firma Profbud zaangażowana w świętowanie 100-lecia niepodległości Polski z dumą prezentuje biało-czerwone barwy na swojej inwestycji.

   

  Budowa Vector+ weszła w finalny etap. Fasada pokryła już niemal w całości niższą z dwóch wież tworzących bryłę biurowca. Trwa już proces wykończenia wnętrz zaprojektowanych z myślą o komforcie przyszłych pracowników. Biurowiec Vector+ zlokalizowany przy skrzyżowaniu al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Obozowej w Warszawie zaoferuje najemcom ponad 14 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowo-handlowej z certyfikatem BREEAM Very Good i liczne udogodnienia, m.in. szatnie z prysznicami dla rowerzystów czy ogólnodostępny zielony taras na 7 piętrze.

   

  Projekt Vector+ pochodzi z renomowanej pracowni architektonicznej JSK Architekci, która ma na swoim koncie już takie realizacje jak Stadion Narodowy w Warszawie czy Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Inwestorem projektu Vector+ jest Profbud, deweloper znany z realizacji obiektów mieszkaniowych, m.in. Osiedla Awangarda, Osiedla Stella w Warszawie oraz Osiedla Primo w Łodzi. Generalny wykonawca to firma MALBUD1, która w swoim portfolio ma m.in. realizację nowej siedziby NASK przy ul. Kolskiej.