Kontakt prasowy

Łukasz Witkowski

Primo Corporate Advisory Sp. z o.o. Sp. k.

+48 535 385 095 lukasz.witkowski@primoadvisory.pl www.primoadvisory.pl

Press pack
 • Wygrał Vector+: nowa stacja SKM Warszawa-Koło tuż przy biurowcu na Woli

  Zakończył się remont warszawskiej linii obwodowej między Warszawą Gdańską a Warszawą Zachodnią. Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej przewiozły pierwszych pasażerów na tej trasie w niedzielę 21 października. W ramach remontu powstały dwie całkowicie nowe stacje, w tym Warszawa-Koło zlokalizowana tuż przy Vector+, pierwszym nowoczesnym biurowcu w północno-zachodniej Woli. Nowa stacja zapewni dogodny dojazd koleją zarówno do północnej części miasta, jak i na dynamicznie rozwijającą się Wolę. Zlokalizowany przy skrzyżowaniu Al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Obozowej Vector+ powita pierwszych najemców już w I kwartale 2019 r.

  Dzięki inwestycji ze stacji Warszawa-Koło zlokalizowanej tuż przy Vector+ pracownicy będą mogli dostać się w zaledwie 5 minut do Warszawy Gdańskiej lub Warszawy Zachodniej. Wszystkie przystanki zostały przystosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się – zainstalowano pochylnie, windy, a także schody ruchome. Na nową trasę już wkrótce wyjadą także nowoczesne pociągi typu Elf 2 wyposażone m.in. w hotspoty Wi-Fi z bezpłatnym internetem dla pasażerów, a także monitoring, automaty biletowe, ładowarki USB oraz defibrylatory AED.

  Szybka Kolej Miejska dopełnia szeroki wachlarz wygodnych środków transportu do Vector+. Dzięki dogodnemu umiejscowieniu przy skrzyżowaniu Al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Obozowej, szybki dojazd zapewniają liczne linie autobusowe i tramwajowe. Do biurowca można także łatwo dostać się zarówno autem jak i rowerem. Stacja rowerów miejskich Veturilo znajduje się zaledwie 50 metrów od budynku.

  Budowa Vector+ weszła w finalny etap. Fasada pokryła już niemal w całości niższą z dwóch wież tworzących bryłę biurowca. Trwa zaawansowany montaż instalacji i proces wykończenia wnętrz zaprojektowanych z myślą o komforcie przyszłych pracowników. Biurowiec Vector+ zlokalizowany przy skrzyżowaniu al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Obozowej w Warszawie zaoferuje najemcom ponad 14 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowo-handlowej z certyfikatem BREEAM Very Good i liczne udogodnienia, m.in. szatnie z prysznicami dla rowerzystów czy ogólnodostępny zielony taras na 7 piętrze.

  Projekt Vector+ pochodzi z renomowanej pracowni architektonicznej JSK Architekci, która ma na swoim koncie już takie realizacje jak Stadion Narodowy w Warszawie czy Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Inwestorem projektu Vector+ jest Profbud, deweloper znany z realizacji obiektów mieszkaniowych, m.in. Osiedla Awangarda, Osiedla Stella w Warszawie oraz Osiedla Primo w Łodzi. Generalny wykonawca to firma MALBUD1, która w swoim portfolio ma m.in. realizację nowej siedziby NASK przy ul. Kolskiej.